Ahojte, tu Eva!

Moja ESN kariéra odštartovala v roku 2015, kedy som sa pridala k lokálnej ESN sekcii v meste kde žijem a študujem – v Košiciach. Rok som si užívala pomáhanie Erasmus študentom ako ich buddy, a po návrate zo študijného pobytu vo Vilniuse, v Litve, som sa do ESN Košice vrátila. Po chvíli pôsobenia ako aktívny člen som bola zvolená na pozíciu SocialErasmus koordinátorky, ku ktorej sa postupne pridala aj koordinácia projektov ExchangeAbility a Mov'in Europe, a ja som svoj mandát ukončila už ako Projektová koordinátorka. Ako sa akademický rok blížil ku koncu, rozhodla som sa kandidovať na pozíciu národného Social Inclusion koordinátora (spojenú z pôvodných dvoch SE a EA koordinátorov) – a tu ma máte!

Projekt Social Inclusion je pre mňa tou pravou podstatou celého Erasmus+ programu. Mladí ľudia, ktorí sa doňho zapoja, majú možnosť stať sa súčasťou lokálnej komunity, skutočne spoznať krajinu, v ktorej bývajú (či už dočasne, ako Erasmus študenti, alebo dlhodobo ako dobrovoľníci ESN), ovplyvniť dianie vo svojom okolí a zmeniť tak veci k lepšiemu. Social Inclusion tiež kladie dôraz na to, aby tieto možnosti mali všetci, bez ohľadu na ich vek, prostredie, z ktorého pochádzajú, alebo iné prekážky, ktoré im život postavil do cesty. Pre mňa je to neoceniteľná skúsenosť a som vďačná, že som dostala šancu byť toho súčasťou.

 

 

 
 
 

Volám sa Martina. Som Social Inclusion koordinátorka v ESN STUBA . Mám rada dobrovoľníctvo a prírodu a som rada že môžem zapájať študentov z Erasmus aj ostatných do pomáhania a šírenia povedomia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I am Katarina from Bratislava. I spent my Erasmus in lovely Warsaw in Poland during my last year of studies. I could know the ESN there and with any hesitation I simply joined this amazing organisation in Slovakia and became the active member of ESN Comenius University Bratislava. I can say that I never regret this decision. As usual I started to help with some events, mainly specialised in sports, cookings and local trips and lastly but not least some social events. I still believe in helping people, animals, in cleaner and accessible world environment to everybody. Because we should judge people with no regards to any kind of disability or another illness. Therefore as former national coordinator it is a pleasure to leave a mark, understand the social feelings between Erasmus students in Bratislava.

 
 
 
 

Ahojte!

Volám sa Monika a som z malej dediny na juhu Slovenska, tzv. Tomášovce. ☺

Pred tromi rokmi som sa rozhodla ísť študovať do hlavného mesta Bratislavy, kde študujem na Obchodnej fakulte Ekonomickej Univerzity. Moja spolužiačka mi povedala o živote a udalostiach ESN, čo organizovali s našimi erazmus študentmi. Znie to tak úžasne. Takže druhý rok svojho štúdia som sa rozhodla pripojiť k Esn organizácii. Môžem povedať, že to bola najlepšia vec, ktorú som sa rozhodla urobiť.

Prvý rok som bola nápomocný so všetkým, ale videla som, že erazmus študenti si myslia, že Esn je len  organizácia, kt. organizuje párty a naozaj sa mi to nepáči. Chcem im ukázať, že nie je to len o párty, ale mali by po sebe zanechať značku erazmu. Pretože mám rada pomáhať ľuďom, zvieratám a chcem spraviť svet lepším, rozhodla som sa, že budem kandidovať na koordinátora Social inclusion projektu pre akademický rok 2018/2019. Chcem, aby aj ja a erazmus študenti zanechali značku a dobrý dopad na našu komunitu.

 

 

 

 

Ahoj, volám sa Monika. O ESN viem už niekoľko rokov vďaka mojím starším kamarátom, ale pridala som sa k ESN až v druhom ročníku na SPU v Nitre. Začala som ako aktívny člen a možno po mesiaci a pól som sa stala lokálnym Communication managerom a bola som oveľa viac aktívnejšia ako predtým. Bola som úplne všade. Po mojom prvom SE MYCM v Pardubiciach som sa o SI začala viac zaujímať a ako CM som vytvárala plagáty v tejto téme. Od tohto momentu som vedela, že chcem byť súčasťou SI. Po dvoch rokoch v ESN ako CM som tiež podala kandidátku na lokálneho SI koordinátora. Teraz som lokálnym CM a novým SI koordinátorom a snažím sa ukázať naším erasmákom, že je to niečo viac, ako len chodenie na prechádzky so psíkmi :).
 

 
 
 
 
 
 
Ahojte, volám sa Michaela a som SIC v sekcii ESN Prešov. Do ESN som sa pridala pred rokom ale aktívnejšia som začala byť až od Februára 2018, čiže v podstate od minulého semestra, kedy som bola buddy pre 2 študentov and okrem toho som pomáhala organizovať viaceré akcie vrátane mNP v Prešove. Užívam si keď môžem tráviť čas s Erasmus študentmi a tiež s ESN-kármi z našej sekcie. Mám rada dobrovoľníctvo ako také a ESN je pre mňa komunita v ktorej sa cítim, že niekam patrím. Najlepšou odmenou pre mňa je vidieť, že mojou činnosťou prispievam k tomu, aby bol pobyt zahraničných študentov u nás nezabudnuteľným.
Toto je vlastne moje prvé obdobie v našom sekčnom boarde. Keďže milujem prírodu a zvieratá, tak ako aj pomáhanie druhým ľuďom, som rada, že mám takto príležitosť prispieť k tomu, aby naša krajina a spoločnosť prosperovala mojou maličkou stopou. Som zvedavá, čo táto skúsenosť prinesie a verím, že spoločne dokážeme veľa.
 
 
 
 
 

Ahojte ľudkovia!

Volám sa Barbora ale veľa mojich kamarátov mi hovorí Bash alebo Baška. Moja kariéra koordinátora Social Erasmus, teraz Social Inclusion, začala pred troma rokmi keď som sa pridala do našej lokálnej sekcie ESN v Banskej Bystrici. Hneď od svojho začiatku som zastávala post koordinátorky ale taktiež  som bola aktívny člen starajúci sa o Erasmus študentov. Po ročnej pauze, počas ktorej som naďalej bola aktívnym členom som späť v kresle koordinátorky. Odkedy som začala robila som všetko preto aby bol tento projekt skvelým. Byť na Erazme nie je len o stretávaní ľudí zo zahraničia ale aj o stretávaní miestnych ľudí a zistení problémov, ktorým čelia. Vždy bolo mojim cieľom ukázať ľuďom ako si môžu navzájom pomáhať a SE projekt je skvelým „prostriedkom“. Tento projekt obohacuje v určitom smere každého a som vďačná, že môžem byť jeho súčasťou.  

 

 

 

 

 

 

Daniela Barloková – ESN UNIZA

Ahojte, moje meno je Daniela Barloková. Mám 22 rokov a žijem v Žiline. Študujem Elektronický obchod a manažment na Žilinskej univerzite. Členom ESN UNIZA som sa stala v novembri 2016 a od marca 2017 som Social Erasmus koordinátor. Vo voľnom čase sa rada učím nové jazyky, spoznávam nových ľudí a kultúry, pomáham druhým a starám sa o zvieratá. To bol aj hlavný dôvod, prečo som sa rozhodla pre pozíciu Social Erasmus koordinátora a samozrejme aj ESN UNIZA.